Licznik odwiedzin

nowosci

 

 

logo mkidn 1263

bn poz

nprc

 

Zakup nowości wydawniczych

w 2018 r. zrealizowano

ze środków finansowych

Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego

w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa


XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża” Drukuj Email
niedziela, 25 czerwca 2017 12:44

01„Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to wyjątkowy czas, w którym oczy wielu zwracają się w stronę bibliotek. Wykorzystujemy ten moment, by mocą książek i dzięki sile czytania zbliżyć do siebie jak najwięcej pasjonatów i małych amatorów literatury”.

Z tej okazji bibliotekę w Pysznicy odwiedziły klasy “0”a i  “0”b. Przeczytano książki: “Kajtek uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary” – J. Berne oraz “O dzieciach, które kochają książki” – Carnavas.

W bibliotece w Jastkowicach odbyło się głośne czytanie bajki pt. ”Legendy i skarby Pysznicy i okolic” Wiesława Drabika. Uczniom klasy pierwszej bajkę przeczytała Krystyna Nowosielska - emerytowana nauczycielka i dyrektor ZSZ w Jastkowicach. W bibliotece gościły również przedszkolaki z „Niepublicznego Punktu Przedszkolnego u Św. Józefa”. Po przeczytaniu wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” najmłodsi przy piosence ”Jedzie pociąg z daleka” bawili się w pociąg i kolorowali lokomotywę.

Bibliotekę w Kłyżowie odwiedzili uczniowie klasy drugiej. Na spotkaniu przeczytano książkę Petera Carnavasa „O dzieciach, które kochają książki” i rozmawiano o ulubionych lekturach i upodobaniach czytelniczych uczniów.


Pysznica

01 02 03 04 05 06

 

Jastkowice

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 


dkk logopolona baner 06a
 
 Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl