Licznik odwiedzin

nowosci

 

 

logo mkidn 1263

bn poz

nprc

 

Zakup nowości wydawniczych

w 2017 r. zrealizowano

ze środków finansowych

Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego

w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa


XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża” Drukuj Email
niedziela, 25 czerwca 2017 12:44

01„Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to wyjątkowy czas, w którym oczy wielu zwracają się w stronę bibliotek. Wykorzystujemy ten moment, by mocą książek i dzięki sile czytania zbliżyć do siebie jak najwięcej pasjonatów i małych amatorów literatury”.

Z tej okazji bibliotekę w Pysznicy odwiedziły klasy “0”a i  “0”b. Przeczytano książki: “Kajtek uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary” – J. Berne oraz “O dzieciach, które kochają książki” – Carnavas.

W bibliotece w Jastkowicach odbyło się głośne czytanie bajki pt. ”Legendy i skarby Pysznicy i okolic” Wiesława Drabika. Uczniom klasy pierwszej bajkę przeczytała Krystyna Nowosielska - emerytowana nauczycielka i dyrektor ZSZ w Jastkowicach. W bibliotece gościły również przedszkolaki z „Niepublicznego Punktu Przedszkolnego u Św. Józefa”. Po przeczytaniu wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” najmłodsi przy piosence ”Jedzie pociąg z daleka” bawili się w pociąg i kolorowali lokomotywę.

Bibliotekę w Kłyżowie odwiedzili uczniowie klasy drugiej. Na spotkaniu przeczytano książkę Petera Carnavasa „O dzieciach, które kochają książki” i rozmawiano o ulubionych lekturach i upodobaniach czytelniczych uczniów.


Pysznica

01 02 03 04 05 06

 

Jastkowice

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 


dkk logopolona baner 06a
 
 Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl