w 2018 r. zrealizowano

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża” Drukuj Email
niedziela, 25 czerwca 2017 12:44

01„Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to wyjątkowy czas, w którym oczy wielu zwracają się w stronę bibliotek. Wykorzystujemy ten moment, by mocą książek i dzięki sile czytania zbliżyć do siebie jak najwięcej pasjonatów i małych amatorów literatury”.

Z tej okazji bibliotekę w Pysznicy odwiedziły klasy “0”a i  “0”b. Przeczytano książki: “Kajtek uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary” – J. Berne oraz “O dzieciach, które kochają książki” – Carnavas.

W bibliotece w Jastkowicach odbyło się głośne czytanie bajki pt. ”Legendy i skarby Pysznicy i okolic” Wiesława Drabika. Uczniom klasy pierwszej bajkę przeczytała Krystyna Nowosielska - emerytowana nauczycielka i dyrektor ZSZ w Jastkowicach. W bibliotece gościły również przedszkolaki z „Niepublicznego Punktu Przedszkolnego u Św. Józefa”. Po przeczytaniu wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” najmłodsi przy piosence ”Jedzie pociąg z daleka” bawili się w pociąg i kolorowali lokomotywę.

Bibliotekę w Kłyżowie odwiedzili uczniowie klasy drugiej. Na spotkaniu przeczytano książkę Petera Carnavasa „O dzieciach, które kochają książki” i rozmawiano o ulubionych lekturach i upodobaniach czytelniczych uczniów.

Pysznica

Jastkowice