w 2017 r. zrealizowano

29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Drukuj Email
sobota, 30 września 2017 11:21

01Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.To święto jest przypisane szczególnie dzieciom. Czytanie  na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Z tej to okazji w bibliotekach  w Jastkowicach i  Kłyżowie odbyło się głośne czytanie uczniom kl. I Szkoły Podstawowej. W Jastkowicach dzieci wysłuchały trzech opowieści:  „Franklin czyta kolegom”, „Jesień Jeżyka” oraz na życzenie małych gości „Jesień liścia Jasia”. Tą ciepłą, mądrą i prostą opowieść o życiu i śmierci dzieci wysłuchały bardzo uważnie w ciszy i skupieniu. W Kłyżowie uczniowie  przysłuchiwali się wierszom o dobrym wychowaniu Bożeny Piergi oraz wybranym opowiadaniom Grzegorza Kasdepke z książki „Bon czy ton”.
Dzieci mogły się również wykazać odgadując zagadki związane z obecną porą roku oraz dobrym wychowaniem. Tradycyjnie nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Kłyżów

Jastkowice