Licznik odwiedzin

nowosci

 

 

logo mkidn 1263

bn poz

nprc

 

Zakup nowości wydawniczych

w 2018 r. zrealizowano

ze środków finansowych

Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego

w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa


Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem Drukuj Email
poniedziałek, 06 listopada 2017 00:00

0125 października 2017 r. w Pysznicy odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem  -  autorem bajek dla najmłodszych czytelników  m. in. „Proszę mnie przytulić”, „Królewna z wieży”, „Uśmiech dla żabki”, czy najnowszej publikacji pt. „Gwiazdka z nieba”.

Autor był dwukrotnie wyróżniony w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY. Za książkę pt. „Proszę mnie przytulić” otrzymał Nagrodę Literacką miasta stołecznego Warszawy.
W spotkaniu z Przemysławem Wechterowiczem uczestniczyły dzieci z Przedszkola w Pysznicy a także klasa zerowa Publicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Pysznicy.
Autor bardzo szybko nawiązał świetny kontakt z dziećmi, dzięki czemu spotkanie obfitowało w zabawne opowieści pana Przemysława, ciekawe zagadki, oraz interesujące pytania dzieci i odpowiedzi pisarza. Twórca bajeczek  dla najmłodszych w atrakcyjny sposób zaprezentował swoje utwory.  Mówił m in. o „Wielkich marzeniach” jakie mieli niezwykli bohaterowie wymienionej wyżej, pięknie ilustrowanej opowieści. Dzieci dowiedziały się np.: o czym marzył ogień, bocian czy studnia. Autor zapytał również o ich własne małe i duże marzenia.
Przemysław Wechterowicz opowiedział także o innych swoich utworach.  Zaprezentował dzieciom zabawne historie m. in. z książek: „Mrówka wychodzi za mąż”, „Uśmiech dla żabki”, „Gwiazdka z nieba”, oraz „W pogoni za życiem”. Przedstawił także wzruszającą historię dwóch niedźwiadków: taty i syna z opowieści pt. „Proszę mnie przytulić”. Miłym dopełnieniem spotkania oraz doskonałą zabawą dla dzieci okazały się zajęcia plastyczne podczas których, najmłodsi rysowali kolorowe maski weneckie. Niespodzianką dla autora były ilustracje do jego książki, wykonane przez uczniów klasy 0. Zadaniem pisarza było odgadnięcie tytułu zilustrowanej bajki.
Spotkanie przebiegało w niezwykle serdecznej i wesołej atmosferze.  Na zakończenie dzieci z radością ustawiły się w kolejce po przybicie symbolicznej piątki z autorem oraz zdobycie pamiątkowego autografu bajkopisarza.
Serdecznie dziękujemy Panu Przemysławowi za niezwykłe spotkanie, a najmłodszym uczestnikom za przybycie i stworzenie fantastycznej atmosfery.
Spotkanie odbyło się w ramach  Dyskusyjnych Klubów Książki – projektu  Instytutu Książki.

Joanna Sztaba


01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 


dkk logopolona baner 06a
 
 Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl