w 2017 r. zrealizowano

Dzieciaki kontra pisarz – spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem Drukuj Email
piątek, 02 marca 2018 18:27

071 marca 2018 roku w Bibliotece w Kłyżowie odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem - twórcą powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci, laureatem m.in. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – III Szkół Podstawowych w Kłyżowie i Krzakach oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Kłyżowie.

W trakcie spotkania Rafał Witek przeprowadził krótki „spacer” po gatunkach literackich przedstawiając je za pomocą przykładów ze swojej twórczości i urozmaicając różnymi zabawami. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu odgadując zagadki, próbując wymyślić właściwe rymy. Mogły również spróbować swoich sił w czytaniu na czas, albo sprawdzić refleks w trakcie czytania opowiadania „Pies marzeń”. Młodzi uczestnicy spotkania mieli możliwość zadania pisarzowi mnóstwa pytań, na które Rafał Witek cierpliwie odpowiadał. Na zakończenie można było zrobić sobie zdjęcie z pisarzem, zakupić książkę i otrzymać autograf.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Instytutu Książki Dyskusyjne Kluby Książki.

Justyna Marchut

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12