w 2017 r. zrealizowano

Spotkanie autorskie z Mirosławem Osowskim Drukuj Email
środa, 11 kwietnia 2018 12:11

04Dnia 6 kwietnia w wiosenne popołudnie w Bibliotece w Jastkowicach odbyło się spotkanie autorskie ze stalowowolskim pisarzem , poetą i recenzentem tomików poetyckich Mirosławem Osowskim.

Autor zaprezentował swój dorobek literacki, począwszy od „ Tomasza” i innych opowiadań, opisujących życie studenckie w latach 60-tych, kończąc na czasach współczesnych przedstawionych w powieściach satyrycznych „Nowe czasy” i „Sitwa”.

Jako, że jest pisarzem autobiograficznym pochodzącym ze środowiska zamożnych rolników osiedlonych na Ziemi Łęczyckiej, opowiadał o swoim rodzinnym domu i mieście, a realia życia społecznego ukazałna tle wydarzeń historycznych w czteroczęściowej „Sadze rodu Oryszów”.

Spotkanie to było w pewnym stopniu lekcją historii, ponieważ autor przybliżył czytelnikom istniejące stosunki pomiędzy Polakami, Żydami i Niemcami, począwszy od I wojny światowej, a kończąc na latach 80 XX wieku.

Na zakończenie spotkania Mirosław Osowski zdradził wszystkim obecnym, że w życiu ceni sobie najbardziej spokój, szlachetność i bezinteresowność, oraz że chciałby nadal kontynuować misję pisarską.

Mieczysława Rębisz

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12