w 2018 r. zrealizowano

Relacja z "Tygodnia Bibliotek" Drukuj Email
czwartek, 23 maja 2019 20:13

367 0Po raz szesnasty w dniach 8-15 maja. obchodziliśmy „Tydzień Bibliotek”  - ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbywała się pod hasłem: „#biblioteka”.  Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy.

W trakcie „Tygodnia  bibliotek” w bibliotece w Pysznicy miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Ferie moich marzeń” oraz spektakl teatralny pt. „Pan Twardowski”, oparty na znanej krakowskiej legendzie, stanowiącej element naszej narodowej kultury.
 W bibliotece w Jastkowicach odbyły się lekcje biblioteczne oraz  konkurs literacki pt. ”Chłopcy z placu broni”,  głośne czytanie bajek, oraz podsumowanie dwóch konkursów : plastycznego „Ferie moich marzeń”  oraz literackiego związanego z lekturą Chłopcy z placu broni.

W bibliotece w Kłyżowie Tydzień Bibliotek rozpoczął się spotkaniem Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym czytelnicy rozmawiali o ostatnio przeczytanych książkach. Bibliotekę odwiedzili również uczniowie kl. III oraz I ,którzy uczestniczyli w zajęciach „W krainie baśni i legend” i poznali legendę „Lwy z gdańskiego ratusza”. Był również czas na zabawy literackie oraz rozdanie nagród książkowych laureatom konkursu plastycznego „Ferie moich marzeń”.
Tydzień Bibliotek zakończony został we wszystkich bibliotekach spektaklem „Pan Twardowski” w wykonaniu  artystów ze Studia Teatralnego Sztuka w Trzebini.

Pysznica

Jastkowice