Licznik odwiedzin

nowosci

 

 

logo mkidn 1263

bn poz

nprc

 

Zakup nowości wydawniczych

w 2018 r. zrealizowano

ze środków finansowych

Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego

w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa


Skarpetkowe spotkanie z pisarką Justyną Bednarek w Pysznicy Drukuj Email
piątek, 07 czerwca 2019 17:04

01Dnia 4 czerwca 2019r w Pysznicy gościła Justyna Bednarek autorka książek dla dzieci i dorosłych. Temat spotkania „Teatrzyk skarpetkowy” uwarunkowany był lekturą pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz kolejnymi  historiami bajkowych skarpetek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy.

Justyna Bednarek jest pisarką, dziennikarką i ilustratorką. Napisała około 40 książek dla dzieci, pisze też powieści dla dorosłych.  Ulubioną przez dzieci bajkową powieścią autorki są „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” , która została uznana  za najlepszą książkę dziecięcą roku 2015 w konkursie Empiku „Przecinek i Kropka”.  Otrzymała również  Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. 
Autorka w trakcie spotkania bardzo szybko nawiązała świetny kontakt z dziećmi. Ciekawie opowiadała o początkach swojej twórczości.  Zaprezentowała większość swoich książek i ich bohaterów. Dzieci zobaczyły postacie miniaturowych wełnianych skarpetek, pięć sprytnych kun i inne bajkowe stworki występujące w książeczkach. Dowiedziały się, że w każdej napisanej opowieści pisarka zawiera elementy prawdziwe i wymyślone. Pani Justyna nie tylko przeczytała fragment „Nowych przygód skarpetek” ale także zdradziła młodym czytelnikom, że na podstawie bajek z serii: „Historie spod podłogi” powstanie serial telewizyjny o Kudełku i jego przyjaciołach.
Druga część spotkania to warsztaty robienia z papieru i patyczków figurek skarpetek, wymyślanie przygód i odgrywanie razem przedstawienia w teatrzyku skarpetkowym z autorką.
Na koniec miłego spotkania dzieci miały możliwość otrzymania pamiątkowego autografu pisarki na książkach lub specjalnie przygotowanych kartach okolicznościowych.
Wizyta Justyny Bednarek została zrealizowana w ramach Ogólnopolskiego Projektu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Joanna Sztaba


01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 


dkk logopolona baner 06a
 
 Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl