w 2018 r. zrealizowano

Skarpetkowe spotkanie z pisarką Justyną Bednarek w Pysznicy Drukuj Email
piątek, 07 czerwca 2019 17:04

01Dnia 4 czerwca 2019r w Pysznicy gościła Justyna Bednarek autorka książek dla dzieci i dorosłych. Temat spotkania „Teatrzyk skarpetkowy” uwarunkowany był lekturą pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz kolejnymi  historiami bajkowych skarpetek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy.

Justyna Bednarek jest pisarką, dziennikarką i ilustratorką. Napisała około 40 książek dla dzieci, pisze też powieści dla dorosłych.  Ulubioną przez dzieci bajkową powieścią autorki są „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” , która została uznana  za najlepszą książkę dziecięcą roku 2015 w konkursie Empiku „Przecinek i Kropka”.  Otrzymała również  Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy.
Autorka w trakcie spotkania bardzo szybko nawiązała świetny kontakt z dziećmi. Ciekawie opowiadała o początkach swojej twórczości.  Zaprezentowała większość swoich książek i ich bohaterów. Dzieci zobaczyły postacie miniaturowych wełnianych skarpetek, pięć sprytnych kun i inne bajkowe stworki występujące w książeczkach. Dowiedziały się, że w każdej napisanej opowieści pisarka zawiera elementy prawdziwe i wymyślone. Pani Justyna nie tylko przeczytała fragment „Nowych przygód skarpetek” ale także zdradziła młodym czytelnikom, że na podstawie bajek z serii: „Historie spod podłogi” powstanie serial telewizyjny o Kudełku i jego przyjaciołach.
Druga część spotkania to warsztaty robienia z papieru i patyczków figurek skarpetek, wymyślanie przygód i odgrywanie razem przedstawienia w teatrzyku skarpetkowym z autorką.
Na koniec miłego spotkania dzieci miały możliwość otrzymania pamiątkowego autografu pisarki na książkach lub specjalnie przygotowanych kartach okolicznościowych.
Wizyta Justyny Bednarek została zrealizowana w ramach Ogólnopolskiego Projektu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Joanna Sztaba

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15