w 2018 r. zrealizowano

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Sportowcy czytają dzieciom” Drukuj Email
wtorek, 11 czerwca 2019 06:48

glosneczytanie2019„Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” – to hasło XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, który odbył się w dniach 1 – 9 czerwca 2019r.

W bibliotece w Pysznicy 4 czerwca 2019r odbyło się spotkanie autorskie z Justyną Bednarek, w trakcie którego zaproszona autorka zaprezentowała dzieciom swoje książki oraz przeczytała fragmenty wybranych  bajek. Miały także miejsce warsztaty plastyczne oraz teatrzyk skarpetkowy z pisarką.

6 czerwca bibliotekę odwiedziła klasa III aby podsumować akcję  „Wieża czytelnicza – Złap bakcyla czytania”. Dzieci za wyklejone wieże czytelnicze otrzymały symboliczne upominki. W czasie wizyty młodzi czytelnicy wysłuchali fragmentu książki Martyny Wojciechowskiej pt. „Dzieciaki świata” po której nastąpiła rozmowa o różnych warunkach życia dzieci na świecie.
7 czerwca bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Pysznicy. Wysłuchały dwóch bajek: „O dzieciach, które kochają książki”- Petera Carnavasa oraz  „Mam przyjaciela piłkarza ekstraklasy” – Ralfa Butschkowa. Zaproszonym gościem czytającym dzieciom był Wójt Gminy Pysznica –  piłkarz - Łukasz Bajgierowicz, który nie tylko przeczytał małym słuchaczom opowieść ale także bardzo ciekawie wytłumaczył tajniki piłki nożnej, boiska i szatni piłkarskiej. W trakcie spotkania dzieci tak jak na meczu reprezentacji Polski zaśpiewały hymn narodowy, po którym wybiegły na murawę boiska aby rozegrać mecz z Panem Wójtem. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, nie zabrakło ciekawych pytań dzieci oraz wyczerpujących odpowiedzi zaproszonego do czytania  gościa.

Do biblioteki w Jastkowicach zaproszeni byli uczniowie klasy 0 „a” wraz z prezesem i piłkarzem Klubu LZS „Bukowa” Jastkowice - Piotrem Wołoszynem. Po przeczytaniu pięciu bajeczek związanych tematycznie z piłką nożną dzieci wzięły udział w ćwiczeniach treningowych oraz w zabawach z piłką.

Z kolei Bibliotekę w Kłyżowie 6 czerwca odwiedzili uczniowie klasy „0” PSP w Kłyżowie wraz z wychowawczynią Panią Marią Sądej. Mali czytelnicy z uwagą wysłuchali opowiadania „Mam przyjaciela piłkarza ekstraklasy”, które przeczytał Pan Grzegorz Siek – Prezes Gminnego Zespołu Sportowego San Kłyżów. Okazało się, że dzieci bardzo interesują się piłką nożną, nie obce są im zasady gry oraz znają wielu sławnych piłkarzy. Pan Grzegorz zachęcał swoich słuchaczy do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz wytłumaczył co należy zrobić aby zostać piłkarzem. Drugą częścią spotkania był aktywny trening na boisku Sanu Kłyżów.

Dziękujemy bardzo wszystkim zaproszonym gościom za udział w spotkaniach i zajęciach czytelniczych oraz poświęcony czas.

Pysznica

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15