w 2017 r. zrealizowano

Głośne czytanie bajki „Legendy i skarby Pysznicy i okolic” w Jastkowicach

02W dniu 16 września w Bibliotece Publicznej w Jastkowicach odbyło się głośne czytanie bajki Wiesława Drabika pt. ”Legendy i skarby Pysznicy i okolic”. Publikację dzieciom przeczytał pan Stanisław Paleń - Sekretarz Urzędu Gminy w Pysznicy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Jastkowicach.
Dzieci bardzo uważnie wysłuchały opowieści o powstaniu miejscowości znajdujących się w naszej gminie oraz obiecały po powrocie do domu porozmawiać na ten temat z rodzicami i dziadkami.

W nawiązaniu do dawnych czasów dorośli uczestnicy spotkania pokazali uczniom klas pierwszych „Elementarz” Mariana Falskiego – książkę, z której uczyli się czytać starsi rodzice i dziadkowie dzieci kilkadziesiąt lat temu. W podziękowaniu za mile spędzony czas mali czytelnicy zaśpiewali piękną piosenkę o pierwszaczkach.
Na pamiątkę spotkania pan Stanisław Paleń wręczył wszystkim obecnym bajkę o pysznickich legendach.

Mieczysława Rębisz

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12