Ferie w bibliotece w Jastkowicach

Podczas tegorocznych ferii zimowych dzieci miały możliwość  spotykać się w bibliotece na zajęciach  literacko-plastycznych, podczas których uczestniczyły w głośnym czytaniu, grach i zabawach animacyjnych oraz wykonywały prace plastyczne.

Warsztaty były skonstruowane w taki sposób , aby każdy uczestnik mógł  znaleźć coś dla siebie i miło spędził czas. Podczas tematycznych spotkań wszyscy  wykazali się ogromną  kreatywnością  i pomysłowością w efekcie czego powstawały piękne prace plastyczne.

W trakcie pierwszego  poniedziałkowego spotkania zainspirowani serią książek o przygodach Franklina mali czytelnicy chętnie dołączyli do klubu przyjaciół tego wesołego żółwia i wykonali zwierzątka z talerzyków papierowych. Nie zabrakło również tego dnia słodkiego poczęstunku z okazji Dnia Nutelli.

We wtorek, dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach tematycznych „ Bałwanki nie tylko ze śniegu”. Biblioteka tego dnia zamieniła się w Krainę Lodu, w której zagościły bałwanki Olafy wykonane ze skarpetek oraz odbyła się degustacja pysznych lodowych deserów z galaretki i pianek. Było bardzo wesoło i smacznie.

„Walentynkowy zawrót głowy”  to temat kolejnego dnia spędzonego w radosnej atmosferze. Dzieci wykonywały zawieszki w kształcie serduszek, by w dniu Walentynek  obdarować nimi swoich najbliższych, których darzą sympatią.

W czwartek atrakcją dla uczestników ferii oraz najmłodszych milusińskich czytelników biblioteki był spektakl teatralny pt. „Tygrysie oczko karnawału” zaprezentowany przez Teatr  z Uśmiechem, który został wystawiony w sali widowiskowej Domu  Kultury w Jastkowicach.

W ostatnim dniu ferii zimowych dzieci wzięły udział w zorganizowanym przez Dom Kultury w Jastkowicach balu karnawałowym połączonym z zabawami animacyjnymi . W bajkowych strojach prezentowali się wyśmienicie i dobrze się bawili.

Dziękujemy  za współpracę  filii Domu Kultury w Jastkowicach.

Każdego dnia naszym milusińskim towarzyszył dobry humor i świetna zabawa. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję zimowych ferii w bibliotece.