Rozpoczęcie cyklu zajęć „Weź wyhamuj! Powiedz stop podstępnym uzależnieniom” – w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy

Dnia 18.04.2024 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy rozpoczęły się zajęcia z cyklu „Weź wyhamuj! Powiedz stop podstępnym uzależnieniom” w ramach programu profilaktycznego: „Wybieram marzenia nie uzależnienia”.

W trakcie pierwszego spotkania uczniowie klasy II „a” i „b” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy wysłuchali książki pt.: „Wszystko dla lajków? Powiedz STOP fikcji w internecie” Jennifer Moore-Mallinos. Książka ta wychodzi naprzeciw jednemu z problemów współczesnych nastolatków, jakim jest chęć stworzenia idealnego wizerunku na portalach społecznościowych.

Do młodych odbiorców popłynął jasny przekaz, że nie wszyscy w Internecie są szczerzy i prawdziwi. Nigdy nie ma pewności, że za zdjęciem czy podanym imieniem i nazwiskiem rzeczywiście kryje się dana osoba.

W kolejnej części spotkania przyszedł czas na prace manualne. Podczas zajęć dzieci miały okazję wypróbować swoich sił jako ogrodnicy. W swoich mini ogródkach zasiały nasiona rzodkiewki, bazylii, poziomek oraz kolorowych kwiatów.

Uczniowie obiecali troszczyć się o swoje roślinki, dbać przede wszystkim, aby nie zabrakło im wody ani światła.